Sa putešestvija po Sloveniji

Zanimljive fotografije I video snimci vezani za železnicu!

Sa putešestvija po Sloveniji

Postod SlobodanV » 24 Sep 2013 02:15

Pozdrav svima!

Posle nekog vremena, prilažem neke nove, ovog puta nešto drugačije sadržaje, odn. spontane fotografije i video snimke sa putešestvija železnicom po Sloveniji pre izvesnog vremena.
Pošto sam odnedavno na forumu, nadam se da sam odabrao odgovarajuću rubriku. Korišćena je kamera mobilnog telefona, pa kvalitet i nije baš zavidnog kvaliteta.

Za sada par fotografija, a narednom prilikom i snimci ;)

Sa kamniške, odn. kamničke pruge, fotografisano iz jednog od tzv. kanarinaca (slo. kanarček) odn. iz jednog od vozova serije 713/715
Slika

Slika

Slika

Nasmejano stajalište ma pruzi prema Mariboru. Mislim da se zove Orehova vas
Slika

Zalazak sunca iznad pruge za Velenje, u Celju
Slika

I meni najlepši predeo u dolini reke Save, okolina Radeča nedaleko od Zidanog mosta. Plavo aprilsko jutro snimljeno iz međunarodnog voza 314, dok je još išao.
Bilo bi idealno da ga vrate od decembra, 414/415 je pravo maltretiranje.
Slika

Slika

To be continued... ;)
SlobodanV

Pridružio se: 29 Avg 2013 19:59

Re: Sa putešestvija po Sloveniji

Postod SlobodanV » 15 Nov 2013 23:22

Zdravo,

Evo konačno mene i sa snimcima koje sam pomenuo

https://www.youtube.com/watch?v=KqIvhvCBXYE
i drugi deo
https://www.youtube.com/watch?v=1oeCYD7MZP4.

Snimljeno aprila 2012. dok je MV 314 još vozio.

Mnogo mi se dopada ovaj deo doline reke Save, kao da je potpuno druga reka u gornjem toku.

Ima li šanse da ga vrate od decembra, kao i 315, ili bar jedan od ova dva??? Usluga na 414 i 415 je blago rečeno neuporedivo lošija u odnosu na ponudu do 2012. na ovoj relaciji, putuje se poprilično, što i nije ništa novo, ali propadne ceo dan. Ovako preko noći se nekako manje oseti i čini mi se da je donekle kraće vreme putovanja. Da ne govorim o tome da je neuobičajeno veliki broj stanica i stajališta duž trase za međunarodni voz, plus zadržavanje na graničnim prelazima i menjanje lokomotiva... Možda ne bi bilo loše i da se preusmere ka Gracu/Beču, čujem da su autobusi za te destinacije često puni.

Veliki pozdrav,

Slobodan
SlobodanV

Pridružio se: 29 Avg 2013 19:59

Povratak na Fotografija i video