Crna Hronika !!!!!

Sve što je vezano za železnicu a nije objavljeno u gore navedenim temama

Re: Crna Hronika !!!!!

Postod dulevoz » 23 Jul 2013 19:55

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Drhtao sam od uzbudjenja, kada sam video kakvu sam fotografiju napravio, a plakao kada sam video sta sam propustio...
Ipak nema lepse pruge od Beograd-Bar!

Pridružio se: 06 Feb 2009 15:31

Postod dulevoz » 23 Jul 2013 19:58

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Drhtao sam od uzbudjenja, kada sam video kakvu sam fotografiju napravio, a plakao kada sam video sta sam propustio...

Postod dulevoz » 23 Jul 2013 20:06

Slika

Slika

Sece se sa svih strana, ali raonik jedva popusta:

Slika

Slika

Slika

Postod dulevoz » 23 Jul 2013 20:11

Slika

Slika

Slika

Levim kolosekom prolazi EC 273 Avala:

Slika

Slika

Postod dulevoz » 23 Jul 2013 20:17

Na kraju raonik ipak popusta i biva uklonjen:

Slika

Slika

Slika

Slika

Dalje sledi podizanje postolja na sine, sto je radnicima zadalo dosta muke. Taj deo nisam fotografisao, a snimak podizanja postavicu nesto kasnije:

Slika

Postod dulevoz » 25 Jul 2013 14:38

Za one znatizeljne, postavljam snimak podizanja obrtnog postolja rusa nazad na sine. Procedura je krajnje jednostavna, ali ta jednostavnost zna da napravi i probleme. Ispod osovina se postavljaju nekakve specijalno profilisane klocne, preko kojih se venac bandaza tocka usmerava da se popne na sine i na kraju uz malo srece sam "upada" izmedju sina. Vuca se u ovom slucaju obavljala dizelkom 661-256, koja je u jednom slucaju cak u cetvrtoj poziciji morala da vuce da bi povukla voz i popela postolje na sine. Samim tim eto i melodicnog zvuka za ljubitelje teskih dizela.

Nekoliko puta su osovine promasile sinu i padale, a celo postolje se uspesno vratilo u kolosek tek iz petog pokusaja.

Ostale detalje videcete i sami:

http://www.youtube.com/watch?v=mB3R0zElIqk

Postod Stajs » 11 Mar 2015 20:02

Slika
Korisnikov avatar
Stajs

Pridružio se: 04 Feb 2009 19:16

Postod Stajs » 11 Mar 2015 21:01

Slika
Korisnikov avatar
Stajs

Pridružio se: 04 Feb 2009 19:16

Postod Kolega2357 » 11 Jan 2017 23:38

Na železničkoj pruzi Novi Sad-Vrbas između stanica Sajlovo-Kisač, večeras se dogodila nesreća u kojoj su povređene 22 osobe, uključujući i jedno dete.

Sudarili su se teretni i putnički voz i to zbog loših vremenskih uslova i slabe vidljivosti.

- Dvadeset dve osobe su povređene, a među njima nema životno ugroženih - rekao je direktor službe novosadske Hitne pomoći Bogdan Živanović.

On je kazao da je među povređenim putnicima četvoro zadobilo teže, a 18 putnika lakše telesne povrede.

- Naša dispečerska služba je u 19.34 sata dobila telefonski poziv sa obaveštenjem da je došlo do sudara vozova. Kako je na licu mesta bio nepristupačan teren, povređeni su drugim vozom preveženi do Glavne železničke stanice u Novom Sadu odakle su kolima hitne pomoći transportovani u Klinički centar - rekao je Živanović.

Prema njegovim rečima, na Glavnu železničku stanicu odmah po dojavi o nesreći stiglo je devet ekipa hitne pomoći i svi povređeni su, kako je istakao, bez problema prevezeni u Klinički centar Vojvodine na dalju opservaciju.

- Svi povređeni zbrinuti su na licu mesta i prevezeni su u Urgentni centar Kliničkog centra Vojvodine na dalju dijagnostiku - potvrdila je dr Biljana Vasić, portparolka Hitne pomoći u Novom Sadu, ali nije mogla da precizira stepen povreda.

Kako je rečeno u Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, putnički voz udario je brzinom od 15 kilometara na sat u poslednji vagon teretnog voza koji se nalazio ispred njega.

Mašinovođa nije povređen.

Nesreća se dogodila između železničkih stanica .

Uviđaj je u toku, a na lice mesta krenuli su predstavnici Železnica Srbije.

Izvor http://www.kurir.rs/crna-hronika/sudar- ... ak-2630235
Kolega2357

Pridružio se: 31 Jul 2016 00:40

Postod Kolega2357 » 02 Mar 2017 15:25

SVILAJNAC - Četiri radnika Železnice Srbije jutros su povređena kada je teretni voz iskliznuo iz šina u ataru sela Troponje kod Svilajnca.

Do nesreće je došlo jutros oko 4:30 sati kada se prevrnuo jedan od vagona voza na relaciji Despotovac-Svilajnac u kome su se nalazili radnici, rečeno je u Informativnoj službi Skupštine opštine Svilajnac.

Jedan od povređenih radnika je, zbog opekotina, zadržan na lečenju u Opštoj bolnici u Ćupriji, dok su ostali pušteni na kućno lečenje.

Voz je prevozio ugalj za Termoelektranu u Svilajncu, izjavio je Tanjugu, generalni direktor Javnog preduzeća za podzemnu eksploataciju uglja "Resavica" Stevan Dželatović.U toku je postupak utvrđivanja uzroka nesreće.

Izvor: http://www.kurir.rs/crna-hronika/nesrec ... ak-2709849
Kolega2357

Pridružio se: 31 Jul 2016 00:40

PrethodniSledeća

Povratak na Razno