TV Najave

Sve ono što nije obuhvaćeno u gore navedenim temama a smatrate da je važno

TV Najave

Postod milanj » 20 Jan 2010 19:45

B92 25. 01. 2010 / 26. 01. 2010 (R)
ponedeljak
22:00 Reakcija: Dosije železnica
utorak
12:05 Reakcija: Dosije železnica (R)

Pozdrav, Milan!
OČI SU JOJ MORE JADRANSKO, KOSE SU JOJ KLASIJE PANONSKO, SESTRA JOJ JE DUŠA SLOVENSKA, ONA JE JUGOSLOVENKA!!!
Korisnikov avatar
milanj
Moderatori

Pridružio se: 04 Feb 2009 20:23

Re: TV Najave

Postod milanj » 25 Jan 2010 17:38

"Reakcija": Zloupotrebe u železnici
25. januar 2010. | 01:54 | Izvor: B92

Beograd -- Ekipa emisije "Reakcija" u večerašnjoj emisiji koja počinje u 22 sata na B92 istražuje zašto niko nije odgovarao zbog nezakonitosti i gubitaka Železnica Srbije.

Javna preduzeća koriste čak 45 odsto ukupnog kapitala srpske privrede i istovremeno stvaraju više od trećine njenih gubitaka. Ukupni, kumulirani gubici javnih preduzeća, na kraju 2008. godine dostigli su astronomske četiri milijarde evra. Čak nešto više od četvrtine tog ukupnog duga napravile su Železnice Srbije.

Nedavna prva kontrola trošenja budžetskog novca potvrdila je da se sredstva iz državne kase nekontrolisano odlivaju u javna preduzeća.

Naime, iz izveštaja državnog revizora se vidi da javna preduzeća do danas nisu vratila višemilionske pozajmice, koje su dobijala iz kase napunjene našim novcem.

I ne samo to. Niko ne zna kako su ta sredstva potrošena. Železnica dobija čak četvrtinu ukupnih subvencija u privredi. I pored toga, ona je najveći gubitaš u Srbiji.

Istovremeno, ona je javno preduzeće sa najviše otkrivenih afera, zbog kojih, međutim, do danas niko nije odgovarao.

Zbog čega je to tako? Da li je to rezultat koalicionih dogovora?

"Kad je napravljena koalicija i koaliciona Vlada, SPS je podržavala Železnice Srbije, odnosno Vladu manjinski. A znate šta je bio uslov da se to podržava? Da se kadrovi SPS-a na Železnici ne diraju. Tako da smo mi samo doveli generalnog direktora, što je bila velika greška, a čitava ekipa, od njegovog zamenika, svih direktora, bila je iz nekih drugih vlasti. Razumete?Tako da je taj generalni direktor morao da prihvati da uđe u kolo sa svima njima ili da propadne i da ga oni svi ignorišu", kaže Velimir Ilić, bivši ministar za infrastrukturu.

Ekipa "Reakcije" ekskluzivno otkriva dokumentaciju o nenamenskom i nezakonitom trošenju desetina miliona evra u ovom javnom preduzeću.

"Reakcija je", između ostalog, došla do ekskluzivnog audio snimka sednice Upravnog odbora na kojoj se raspravljalo o kupovini lokomotiva iz Švedske, koja je prerasla u jednu od najvećih afera Železnica Srbije:

"Interesuje me na osnovu čega je, ko i kada kontaktirao sa tom švedskom firmom, pošto ja koliko znam na UO nismo doneli nikakvu odluku da se krene u nabavku tih dizel motornih vozova", kaže Milan Cvejić, član UO Železnica Srbije.

"Malo je neprimereno da član UO postavlja pitanje i da pre nego što dobije odgovor, kaže da je protiv odluke“, bio je odgovor Milanka Šarančića , generalnog direktora ŽS.

U večerašnjoj emisiji, koja je na programu u 22 sata, "Reakcija" istražuje zbog čega se političke partije toliko bore za kontrolu nad javnim preduzećima, da li novo rukovodstvo Železnice štiti staro i da li je i to deo koalicionog sporazuma.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=406380
OČI SU JOJ MORE JADRANSKO, KOSE SU JOJ KLASIJE PANONSKO, SESTRA JOJ JE DUŠA SLOVENSKA, ONA JE JUGOSLOVENKA!!!
Korisnikov avatar
milanj
Moderatori

Postod Karlito » 27 Jan 2010 01:47

Moj komentar je
q/656z q/b6zhw54z q/3t5zzr

Kako su napljuvali i ponizili železnicu... Govore o mrtvom Šarančiću, mrtvom lavu zečevi grivu mogu čupati. Čoveku koji je izgubio poziciju i autoritet se svete, pritom kenjajući po železnici. Meni kao železničaru se fućke za afere. to je za kriminologe, i za politiku, to je za politikologe. Osnovnu poruku koju sam shvatio je:

Laž1: Železnicom se niko ne vozi (Istina, najsiromašniji ljudi se voze železnicom, u nekim mestima je železnica gotovo jedina ili najbolja veza sa svetom, petkom i nedeljom su vozovi prepuni studenata)
Laž2: Vozovi kupljeni iz Švedske su naneleli zlo železnici i građanima Srbije. (Istina, oni su slamka spasa života u istočnoj Srbiji, i spadaju među najnovija i najpouzdanija vozna sredstva na ŽS. Samim tim što su zamenile vozove dizelka + 1 vagon su spasile milione troškova. Ti vozovi se stalno koriste i uvek su puni!)
Laž3: Prećutkivanje i delimično informisanje. Govori se o bliskoj prošlosti, o sadašnjosti bez ulaženja u suštinske probleme. O budućnosti, i o železnici kao tehničko-saobraćajnom rešenju kojem mnoge razvijene zemlje duguju svoju blagodet se ni ne govori. O tome kako ceo NE BEOGRAD deo Srbije zaostaje zbog loših železnica koje bi ih povezale sa udaljenim tržištima ni reči. O monopolu u stilu "nit pas kosku glođe nit je drugom daje", i gotovo ZABRANI da se železnički transport nađe i bori za tržište transporta na kopnu ni reči! O tome da ne postoje konkursi za izbor najstručnijih, najiskusnijih i najodgovornijih osoba za ključne pozicije na železnici ni reči! O potrebama za promenama u vidu demonopolizacije i decentralizacije ni reči!
Karlito

Pridružio se: 15 Okt 2009 19:57

Postod milanj » 01 Feb 2010 18:27

"Reakcija": Plate u "Železnici"
1. februar 2010. | 01:01 -> 11:15 | Izvor: B92

Beograd -- Tema "Reakcije" koja se emituje večeras u 22 sata na B92 su zloupotrebe u JP "Zeleznice Srbije", među koje spadaju i nerealno visoke plate poslovodstva.

Ukupni, kumulirani gubici javnih preduzeća na kraju 2008. dostigli su astronomske 4 milijarde evra, a čak četvrtinu napravilo je JP "Železnice Srbije", koje je, prema podacima NBS, bilo najveći gubitaš u 2008. To, međutim, ne sprečava poslovodstvo ovog javnog preduzeća da sebi deli izuzetno visoke plate, koje su i do sedam puta veće od proseka u "Železnici".

U drugoj emisiji Reakcije "Dosije Železnica", videćete i ostale puteve novca koji izdvajamo da bi "Železnica", baš kao i ostala javna preduzeća, radila u interesu svih nas, a ne u interesu političkih partija i pojedinaca.

I pored toga, pronalaze se načini da se zarade dodatno uvećaju. Tako je bivši generalni direktor, odlukom UO, dobijao nadoknadu kao da je i sam član tog tela.

"Verovatno je motiv, ja to ne znam, da se približe zarade direktora zaradama ostalih JP. Nije on kriv što Železnica loše posluje, pa da on jedini, od svih ostalih, partijski imenovanih direktora, bude zapostavljen", rekao je Pavle Pavlović, predsednik UO "Železnica Srbije" od 2004. do 2008.godine.

Dodatne zarade obezbeđuju se i preko sredstava za reprezentaciju i dnevnica. Pored poslovodstva, ogromne iznose za dnevnice troše i sindikalne vođe.

Zaposleni kažu da je to jedan od razloga što su neki sindikalni lideri lojalniji rukovodstvu, nego članstvu.

Broj njihovih dnevnica često premašuje i broj radnih dana perioda tokom kojeg su putovali.

"To nešto govori. Mislim da tu ima elemenata krivične odgovornosti i onih koji to prikazuju, i onih koji im omogućuju da to tako prikazuju", kaže Miodrag Stanić, mašinovođa JP "Železnice Srbije".

Mnogo novca troši se i na stanove, koji se često dele i mimo utvrđenih rang lista, pogotovo kada je u pitanju poslovodstvo.

"Stotine stanova je do sada tako podeljeno, stotine! Na taj način. Ponavljam - to nije moralno. Ja sam skrenuo pažnju generalnom direktoru da to nije moralno i da iz moralnih razloga to ne treba da se radi. I zamolio ga da odustane od tog stana, ali ne mogu da mu zabranim, on ima pravo da konkuriše, ja ne mogu da mu zabranim da konkuriše", kaže Velimir Ilić, bivši ministar za kapitalne investicije.

U emisiji koja je na programu večeras u 22, ekipa "Reakcije" prikazaće vam novu dokumentaciju koja otkriva gde se, umesto u pruge i vozove, bez gotovo ikakve kontrole, usmeravaju milioni evra.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=408000
Korisnikov avatar
milanj
Moderatori

Postod milanj » 07 Feb 2010 17:05

ponedeljak, 08. feb 2010, 18:25
Železnica Srbije – spora i dužna

Koliki su dugovi srpske železnice i kakve su šanse za njen oporavak.

Iako revizori koji su utvrđivali finansijsko stanje Železnica Srbije o tome ne govore u medije je procurela informacija da se dugovi ovog javnog preduzeća kreću oko milijardu evra.

Rukovodstvo Železnica Srbije tvrdi da je u pitanju desetostruko manji iznos i da je u pitanju obračunski, a ne stvarni dug.

Šta god da je tačno neće izmeniti sliku srpske železnice koja je spora, neredovna, sa starim kompozicijama i vrlo nepouzdana.

Može li se na srpskim prugama nešto promeniti i koliko brzo odgovaraju Milovan Marković, generalni direktor Železnica Srbije, Dejan Lasica, pomoćnik ministra infrastrukture za železnicu i intermodalni transport i Milan Marković, šef Katedre za železnički saobraćaj na Saobraćajnom fakultetu u Beogradu.

OKO ponedeljak, 08. feb 2010, 18:25 RTS1 i RTS Sat

http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/R ... du%C5%BEna
Korisnikov avatar
milanj
Moderatori

Postod milanj » 12 Feb 2010 19:04

Ko nije imao prilike da pogleda OKO u ponedeljak može to da uradi ovde:
http://www.rts.rs//page/tv/sr/story/20/ ... %BEna.html

Pozdrav, Milan!
Korisnikov avatar
milanj
Moderatori

Postod Karlito » 14 Feb 2010 22:00

U emisiji "OKO" mi se svidelo da su ove tri osobe, bez obzira sto imaju kriticke stavove jedni o drugima, i razlike u pogledima na zeleznicu, napravili jedan konsenzus i nisu se uzajamno protivile i napadale. Nedostajao mi je malo jace odbrane zeleznice, ali i ovo je dobro sa obzirom na pritisak u ogranicenom vremenu.

Inace Milan Markovic je jedno vreme bio direktor Zeleznica Srbije, a pre i posle toga je bio profesor na Saobracajnom fakultetu. Evropski je priznat strucnjak u oblasti bezbednosti zeleznickog saobracaja.
Karlito

Pridružio se: 15 Okt 2009 19:57

Postod milanj » 26 Jan 2011 20:15

VEČERAS U NACIONALNOM DNEVNIKU RTV PINK U 19:30 GLEDAĆETE:

- Mašinovođe bezpomoćni svedoci ljudskih tragedija
- Nepoznati leteći objekti iznad Niša
- Sindikalci i dalje drže u opsadi upravnu zgradu Zastava Oružja u Kragujevcu

Sve to pored najvažnijih i najnovijih Vesti iz zemlje i sveta u 19:30 u Nacionalnom Dnevniku RTV Pink!!!

Ko nema RTV Pink, može da pogleda na Pink Plus ili preko sajta na http://www.rtvpink.com/ ili diretkno na mms://beotelmedia.beotel.net/rtvpink od 19:30!

Pozdrav, Milan!
Korisnikov avatar
milanj
Moderatori

Postod milanj » 26 Jan 2011 21:49

Ko nije bio u mogućnosti da pogleda Nacionalni Dnevnik RTV Pink ima sedam dana vremena to da učini preko sledećeg linka:
mms://beotelmedia.beotel.net/sredand

Pozdrav, Milan! :)
Korisnikov avatar
milanj
Moderatori

Postod milanj » 12 Okt 2012 17:06

Pogledajte emisiju HRT-a "Paralele"
Tema: Željeznice - mogu i bolje! (RENFE, RŽD, HŽ i ŽS)

http://www.hrt.hr/paralele
Korisnikov avatar
milanj
Moderatori

Povratak na Razno