Završili su školu,al' za njih posla u struci nema...

Sve ono što nije obuhvaćeno u gore navedenim temama a smatrate da je važno

Završili su školu,al' za njih posla u struci nema...

Postod hadzibane » 03 Mar 2009 16:24

Otvaram ovu temu posvećenu svim mladim ljudima koji su završili železničku školu bilo kog obrazovnog profila,ali se,na žalost,nisu zaposlili u struci već rade raznorazne poslove ne bi li ikako skrpili kraj sa krajem.
Dakle,ovo je mesto za mlade železničare koji su,sticajem okolnosti,u nemogućnosti da nađu zaposlenje na železnici.
Napišite svoju priču.Nadam se da neko od ljudi koji odlučuju o ljudskim resursima na ŽS ovo čita,a takođe se nadam da bi i NSM mogao da pomogne da ovi mladi ljudi zasnuju radni odnos na ŽS i rade za ono za što su školovani,a ne na građevinama,po picerijama i slično već U STRUCI.
Tito,Marks i Engels - Emerson,Lake & Palmer

Čika Jova deci...A Čika Nemanja DVA deci...
Korisnikov avatar
hadzibane

Pridružio se: 04 Feb 2009 21:59

Re: Završili su školu,al' za njih posla u struci nema...

Postod Stajs » 03 Mar 2009 17:03

Odlicna tema !! Zalosno je da mladi ljudi koji su zavrsili zeleznicku skolu , rade kao dundjeri ili vec bilo sta . Hadzijo,desetka za temu,nadam se da ce svi ti mladi ljudi otvoriti dusu i ispricati svoje price !!!
Slika
Korisnikov avatar
Stajs

Pridružio se: 04 Feb 2009 19:16

Postod 441-704 » 03 Mar 2009 19:09

Unazad 2-3 godine organizovan prijem u Subotici realizuje 99% NSMS u dogovoru sa rukovodiocima Sekcije...no nažalost to je nedovoljno u odnosu na potrebe...primili smo oko 10 mvođa koji su školovanje okončali pre 5-10 godina i do prijema su radili nažalost sve i svašta.Smena rukovođstva ŽS nas je sprečilo u još jednom prijemu...trebali smo još 5 momaka zaposliti no sve je trenutno stopirano.
yesterday is history...tomorrow is a mystery...today is fate
IF I WERE A TRAIN,I`D BE LATE AGAIN
Korisnikov avatar
441-704

Pridružio se: 04 Feb 2009 20:18

Postod dragan-ZRS » 04 Mar 2009 00:39

meni ne trebaju drugi primjeri,, doduse zaposlio sam se,, ali sam cekao na posao 5 godina,,, a pri tome zeljeznica nam nije htjela priznati diplome,,, pa sta mislite kako bi bilo da nekoliko generacija unisti tamo neko,,, u ostalom tema nije samo za mene,, pa neka se i drugi oglase,,,
ima tu svega, ima i onih koji su zavrsili i igrom slucaja se bolje snasli ili losije,, ipak je to 5 godina,, pa sad kad treba osoblja nece da ih prime,, jer ni mi nemozemo dobiti ono sto smo zaradili,, jer dolaze koje kakvi ugostitelji koji nisu mogli naci posao u struci,, pa su bili na kusrsu za skretnicara 3 mjeseca i sad rade,, neznaju ako stanica ima dvije skretnice koliko treba da ima medjika,, itd,,, a oni koji su zavrsili tri godine,, pa taman da nije imao blage veze ,, trebao bi se za nesto pitati,, njihove molbe nalaze se vjerovatno na nekoj od gradskih deponija,,
ja sam se samo zaje*ao sto molbu nisam predao na mahovljanski aerodrom,, mozda sam kojim slucajem i njihovom greskom postao pilot,, danas bih vas mozda gledao odozgo,,,
dragan-ZRS Power Shot / CANON A650 IS / & TEDDY
dragan-ZRS

Pridružio se: 05 Feb 2009 22:03

Postod hadzibane » 04 Mar 2009 12:09

Upravo zbog toga je pokrenuta ova tema.Da se,prilikom zapošljavanja novih radnika,vodi računa da se u službu primaju svršeni đaci železničkih škola a ne konobari,kuvari i ostala"srodna"zanimanja iz građanskih škola.Za koji su onda đavo ta deca školovana/i to o trošku države/da ne mogu da rade ono za šta su 3 ili 4 godine redovno ili vanredno učili.
Neki red mora da se zna,a pošto ga već godinama nema,treba ga ponovo uspostaviti.Kriterijumi su se srozali a to bi trebalo da se promeni!

Korisnikov avatar
hadzibane

Postod zookisk » 04 Mar 2009 12:31

U pravu si,na zeljeznici treba da se primaju samo strucne kadre!!! Kod nas na MZ prije neki mesec primeni su berberi,slatkari,konobari,moleri i ostali "radnici" koji nemaju veze sa zeljeznica dok strucne kadre su bez posla.
MZ-Transport
zookisk

Pridružio se: 05 Feb 2009 21:57

Postod Boris712 » 04 Mar 2009 13:57

Ja znam nekog masinovodju u Somboru koji je prethodno bio mesar, a znam i nekog drugog isto u Somboru,
no sad je u penziji, on je bio pelcer i to dobar kazu :lol: .
:roll:
Boris712 - Moderator
MACOSA baš je bona kad je voza majstor Bora
Korisnikov avatar
Boris712
Moderatori

Pridružio se: 04 Feb 2009 19:30

Postod damir661 » 04 Mar 2009 15:46

Evo da se i ja oglasim.
Ja sam 2005 zavrsio Zeleznicku tehnicku skolu kao elektrotehnicar signalno-sigurnosnih postrojenja,a trenutno polazem razliku predmeta za tehnicara vuce, a uz to sam i apsolvent na Visoj zelenickoj skoli-smer zeleznicki saobracaj.

Skolovanje u srednjoj je zaista bilo na nivou,imao sam stipendiju, dobre profesore, tako da kada sam to zavrsio izaso sa dobrim znanjem o toj temtici. Medjutim mene to nije preterano intresovalo, nego sam jednom recju bio primoran da tako nesto upisem. Svi znaju da sam vozoljubitelj od pelena, odnosno da je moja zivotna zelja bila da sebe vidim na 661 i drugim lokicama i kada je konacno dosao dan upisa, mogao sam da kazem da mi se zivot doslovno srusio. Pri upisu u ZOC je obavezan lekarski pregled za odnosni obrazovni profil, koji je za svaki profil posebno propisan. Ja sam do tada nosio naocare sa 0,5 dioprijom i kada sam se pojavio na pregledu ljudi su se samo nasmejali i uz konstataciju "I zdravstvena grupa" ,nosi naocare, zabranjena su pomagala, dovidjenja prijatno. Skrhan bolom, par dana sam razmisljao sta cu sa sbom, iz prostog razloga jer sebe ne bih mogo da zamislim u nekoj drugoj skoli, ipak se opredeljujem za ESSP i upisujem taj s,mer koji uspesno zavrsavam 2005. Takodje iste godine upisujem Visu zeleznicku skolu u istoj zgradi, i to kao samofinansirajuci student i nekako stizem do apsloventa sa mnogo ispita do kraja. Videvsi da cela stvar nece na dobro izaci, sto zbog gubitka volje, idiotskih profesora, desavanja u familiji, kao i na samoj zeleznici gde bi trebao da radim, crvsto odlucujem da pokusam jos jednom.

Odlazim kod obicnog oftalmologa, sa jasnim pitanjem da li ja treba jos da nosim naocare, s obzirom na zanemarljivost ove dioptrije, i da ja idim sasvim normlano i bez njih itd, doktor kaze da ne moram ako jane osecam potrrebu. Odlicno, krecem odmah sutradan u Savsku u zeleznicku bolnicu da uradim pregled, medjutim zbog "poznantsva" od ranije opet bivam odbijen, pa se upucujem u istu uspanovu samo u Novom Sadu, gde KONACNO dobijam zeleno svetlo, i papiric na kome pise da sam SPOSOBAN, i vec u novembru mesecu se prijavljujem na razliku predmeta u istoj srednjoj skoli koju sam zavrsio (nostalgija) i polako krece, Eto na dan pisanja vec imam polozeno prve dve godine, ostaju jos dve, i nadam se da ce se to regulisati do leta.

Sada sto se tice posla ne bih mnogo da preudiciram, ali ako nista drugo zracim velikim optmizmom i nadam se da cu uskoro sebe videti kao masinovodju, onda mi samo ostaje da dovrsim VIsu skolu.
Korisnikov avatar
damir661
Moderatori

Pridružio se: 04 Feb 2009 19:29

Postod hadzibane » 04 Mar 2009 20:07

Oko te prve zdravstvene grupe mnogo bi se moglo pričati...
Kladim se u stan u Nišu da 50 % MV na ŽS N E ispunjava norme prve zdravstvene grupe!!!/prekomerna gojaznost i slaba pokretljivost,dijabetes,status post nakon bilo kakve operacije,oslabljen vid i nošenje naočara itd/Pa,eto, opet rade...Bez uvrede,ali je tako!

Korisnikov avatar
hadzibane

Postod hadzibane » 04 Mar 2009 20:08

Da ne budu samo spomenuti MV u dosta velikom broju su tu i OV,kao i ostali radnici u izvršnoj službi od kojih se zahteva BESPREKORNa zdravstvena sposobnost za obavljanje svojih radnih zadataka.

Korisnikov avatar
hadzibane

Sledeća

Povratak na Razno