Pitanje

Sve o infrastrukturi i održavanju iste na ŽS.

Pitanje

Postod milanj » 17 Mar 2010 01:56

Nisam znao de da pitam, pa sam otvorio novu temu.
Naziv teme možete naravno promeniti.
Ja sam izabraio najlakši naziv. :D

Evo ovako, ovaj deo teksta sa sajta Radio Televizije Vojvodine me interesuje "Gradnjom dvokolosečne pruge Subotica-Beograd došlo bi se i do kvalitetnijih šina kojima bi bile zamenjene stare na pruzi Subotica-Senta".
E sad moje pitanje je sledeće, kad se rekonstrujiše Koridor 10, i te šine i sve zamene i stave na lokalne pruge poput Subotica-Senta, Novi Sad-Zrenjanin, Niš-Merdare itkd.
Za koliko bi se moglo povećati brzina na tim prugama, do 60 km/h, 80 km/h ili možda još više?

Hvala vam već unapred na odgovorima.
Pozdrav, Milan!
OČI SU JOJ MORE JADRANSKO, KOSE SU JOJ KLASIJE PANONSKO, SESTRA JOJ JE DUŠA SLOVENSKA, ONA JE JUGOSLOVENKA!!!
Korisnikov avatar
milanj
Moderatori

Pridružio se: 04 Feb 2009 20:23

Re: Pitanje

Postod Boris712 » 17 Mar 2010 14:07

To zavisi od vise faktora, no vecinom od donjeg stroja (balasta).
Dzaba ti dobre sine i pragovi ako zastor ne moze da izdrzi vece sile.

Brzina zavisi takodje od volje komisije da potpise dokument za tehnicku ispravnost / sposobnost pruge.
Odredjene pruge kao na primer Sombor-Crvenka bi mozda mogle da izdrze i vece brzine od 40 km/h, sinobusi bi bez vecih problema mogli da idu 60 ako ne i 80 km/h. Problem se pojavljuje onda kada se desi neko sranje na primer ako nesto iskoci iz sina i neko pogine e onda je odgovoran onaj (komisija) koji je potpisao dokument u kome stoji da je pruga sposobna za brzine od 80 km/h. Sanse da se nesto desi pri ovakvim niskim brzinama su znatno nize a i ako se desi brzina je mala i niko nece poginuti.
Boris712 - Moderator
MACOSA baš je bona kad je voza majstor Bora
Korisnikov avatar
Boris712
Moderatori

Pridružio se: 04 Feb 2009 19:30

Povratak na Infrastruktura