Zanimljivosti iz zemlje i sveta !!!!!!!!!!

Svet zanimljivosti iz svih sfera života

Re: Zanimljivosti iz zemlje i sveta !!!!!!!!!!

Postod Stajs » 11 Jun 2010 09:43

Pronašla izgubljenu decu zahvaljujući Fejsbuku

Jedna Amerikanka čiji su ćerka i sin nestali pre 15 godina, pronašla je izgubljenu decu zahvaljući društvenoj mreži Fejsbuk.

Otac dece, Faustino Utrera, odveo ih je 1995. kad su imali tri i dve godine, ispričao je zamenik okružnog javnog tužioca u San Barnardinu, u Kaliforniji Kurt Rouli.

Majka je profil svoje ćerke na Fejsbuku pronašla u martu, kad je na toj mreži potražila njeno ime, precizirao je Rouli.

Zvaničnici su naveli da su sada 17-godišnja devojka i 16-godišnji mladić stavljeni po zaštitu države Floride, gde su živeli sa porodicom sa kojom nisu u srodstvu.

Policija Floride uhapsila je Utreru po nalogu tužioca sa kojim je majka, čiji identitet nije otkriven, stupila u kontakt. Otac je optužen za kidnapovanje.

Izvor: Blic
Slika
Korisnikov avatar
Stajs

Pridružio se: 04 Feb 2009 19:16

Postod Stajs » 11 Jun 2010 09:47

Slika

Debrali Lorenzana, 33-godišnja samohrana majka, tužila je ’Citigroup’ nakon što ju je jedna njihova banka otpustila uz obrazloženje da je previše seksipilna i svojim izgledom ometa kolege.

Lorenzana tvrdi da je otpuštena iz njujorškog ogranka banke, uz obrazloženje da je njen izbor garderobe previše ’dekoncentrišući’ za kancelariju u kojoj mahom rade muškarci. U njenoj tužbi se navode kako joj je šef rekao da ’zbog oblika njene figure, njena odeća dekoncentriše kolege i nadređene, kojima je to previše teško da podnesu’.

Mlada Portorikanka dobila je od šefova spisak garderobe koju ne sme da nosi na posao, a tu se našla uska suknja, strukirani sako i polo majica. Ali Lorenzana je zaključila da ima pravo da se oblači kako god želi, sve dok ne krši neke uopštene profesionalne kodekse.

’Nisam mogla da verujem šta mi govore. Rekla sam im: Mora da se šalite. Dekoncentrišuća za koga? Za vas? Moji klijenti se ne žale. Odakle ja dolazim, žene vole da se doteruju, našminkaju i nalakiraju nokte čak i za odlazak u prodavnicu. Vaspitana sam po latinoameričkim običajima, a mi smo ženstvene. Žene u Portoriku se brinu o sebi’ kaže Debrali.

Njen advokat smatra da je slučaj vrlo jednostavan. ’To je kao kada bi muškarci rekli da ne mogu da razmišljaju jer im je penis podignut, da o vama ne mogu da razmišljaju osim na seksualan način i da ne mogu da vas pogledaju bez misli o seksu sa vama. I sad je na vama, predivne žene, da smanjite svoj seksipil da bi mi mogli da se fokusiramo’ kaže advokat Džek Takner.

’Da sam došla u papirnoj vreći, bilo bi isto. Ako je majica bila u redu, smetale su im pantalone. Ako nisu pantalone, onda su problematične bile cipele. Maltretirali su me svaki dan’ kaže Lorenzana.

Izvor: SrbijaNet
Slika
Korisnikov avatar
Stajs

Postod Stajs » 29 Jun 2010 14:22

Svaki deseti vozač masturbira u vožnji

Jedna britanska studija je otkrila da su najsigurniji automobili bele, žute i zlatne boje, ali sudeći po rezultatima američkog istraživanja, najbezbedniji su oni čiji vozači ne masturbiraju dok voze.

Naime, medijska grupa 'Abrams, Herzog & Filippi' radila je istraživanje na dve saobraćajne raskrsnice u Njujorku i Brovard Sitiju u Floridi, koje je obuhvatilo vozače 4634 automobila. Napravljeno je 12 sati video materijala i 340 fotografija koje su pokazale kako se vozači, mlađi od 30 godina, ponašaju u saobraćaju. I rezultati nisu pozitivni.

31% vozača slobodnu ruku koristi za upravljanje ajpodom, mobilnim telefonom i drugim mobilnim uređajima. 8% ruku drži na suvozačevom sedištu, isto toliko njih je koristi za podešavanje radija i CD-a, a 11% se samozadovoljava!

„Možda smo otkrili vrlo važan uzrok saobraćajnih nesreća“, rekao je Stjuart Arnet, jedan od autora istraživanja, čiji će se materijal koristiti za snimanje dokumentarnog filma

p.s.
Pa ne drkaju samo masinovodje ... :mrgreen: :mrgreen:
Slika
Korisnikov avatar
Stajs

Postod Stajs » 10 Okt 2010 11:57

Udala se za profesora starijeg od svog tate !!!!!!

Jedna Britanka šokirala je svoje roditelje kada je na 19. rođendan rekla roditeljima da će početi da živi sa dečkom, a ispostavilo se da je u pitanju njen profesor.

Adrijen Kolovej (55) upoznao je Kimberli Pirs kada je imala samo 11 godina, i stariji je od njenog oca.

Kolovej je profesor prirodnih nauka i ima troje dece koji su stariji od Kimberli. Njeni prijatelji misle da je par bio u vezi i dok je devojka bila maloletna, i da traje mnogo duže nego što je devojka priznala. Kada je imala 16 godina, bila je na školskom izletu koji je vodio Adrijen, a neki su se tada požalili direktorki na ’neodgovarajuće ponašanje’ između profesora i Kim.

’Sa 18 godina mi je rekla da ima dečka koga još nije predstavila roditeljima i da ne zna kako će to da uradi. Ništa mi nije bilo jasno, a nakon njenog priznanja sve je imalo smisla’ kaže Kimin prijatelj za ’Daily Mail’ i dodaje: ’Na 19. rođendan im je rekla da je dečko zapravo njen profesor i da se seli kod njega. Rekla im je da neće više pričati sa njima ako naprave problem oko toga’.

Međutim, roditelji su napravili problem i nisu u dobrim odnosima sa danas 22-godišnjom Kimberli, koja se u međuvremenu udala za Adrijena, i imaju devetomesečnog sina Arčija. Njena porodica odbija da vidi vremešnog zeta, a poslednji put su se susreli na roditeljskom sastanku.

Slika
Korisnikov avatar
Stajs

Postod Stajs » 10 Okt 2010 12:02

Javio ženi da je kidnapovan da bi mogao da se kocka .

Malezijska policija saopštila je da je rešila slučaj kidnapovanja tako što je navodnu žrtvu otmice pronašla kako se kocka u jednom kazinu, prenosi agencija AP.

Policija južne države Johor pokrenula je istragu kada je jedna žena prijavila otmicu svog supruga. Ona je ispričala da joj je muž poslao SMS poruku, navodeći da su ga kidnapovali zelenaši koji za njegov otkup traže 25.000 ringita (8.000 dolara) i da novac treba da uplati na njegov bankovni račun.

Policija je, medjutim, uspela da ustanovi odakle je poruka poslata. Ispostavilo se da je reč o jedinoj kockarnici u zemlji gde je "kidnapovani" uhapšen dok se kockao.

Okoreli kockar bi lako mogao da bude optužen za krivično delo iznude za koje je zaprećena kazna od 10 godina zatvora.

Izvor: SrbijaNet..
Slika
Korisnikov avatar
Stajs

Postod Stajs » 01 Jul 2011 09:40

Kolumbijke stupile u štrajk seksom !!!!

Stanovnice malog grada Barbakoasa, Kolumbija, odlučile su da stupe u štrajk seksom do ispunjenja zahteva za popravkom saobraćajnice.

Naime, preko 250 žena iz ovog grada rešilo je da odlukom o obustavi seksualnih odnosa natera svoje muževe da poprave potencijalno opasnu saobraćajnicu, koja ovaj maleni grad povezuje sa ostatkom zemlje.

Ideja kojom se vode je, da će tako podstaći svoje partnere da se založe kod vladinih institucija da se ovaj put konačno popravi, jer vlada ni posle 20 godina obećanja, nije počela sa radovima.

„Ovim ženama, ali i ostatku grada, dosta je praznih obećanja vlade. Ovo je jedini put koji povezuje naš grad sa ostatkom zemlje i u užasnom je stanju“, rekla je Lusel Del Karmen Viveros, koordinator za ljudska prava u Barbakoasu.

Slika
Korisnikov avatar
Stajs

Prethodni

Povratak na Zanimljivosti