Nabavka 10 novih dizel-motornih vozova

Sve o motornim, elektromotornim vozovima i kolima na mreži ŽS

Nabavka 10 novih dizel-motornih vozova

Postod damir661 » 03 Mar 2010 16:11

logo_sr.jpg
logo_sr.jpg (29.67 KiB) Pogledano 2434 puta

Ovih dana, vozoljubiteljka javnost je uzburkana, vešću da je završen tender za nabavku novih dvodelnih 10 DMV koji će se nabaviti delom iz kredita Španije i delom evropske banke. Za sada kruže glasine da je na tenderu pobedila ruska firma "Metrovagonmaš" i da će se na prugama ŽS verovatno naći neki od njihovih modela DMV tipa RA-1,RA-2,RA-V, koji je delimično sličan jednom tipu DMV koji ima MAV.
Na sajtu dole ima i detaljnih specifikacija za svaki tip ponaosob.

http://eng.tmholding.ru/work/catalog/1800/1802/1821

jedna slika verzije RA-2
Slika
Korisnikov avatar
damir661
Moderatori

Pridružio se: 04 Feb 2009 19:29

Re: Nabavka 10 novih dizel-motornih vozova

Postod hadzibane » 03 Mar 2010 17:51

Samo neka dođu ruska sokoćala!!! q/ mm6e
Mnogo bolje nego ona našminkana CAF ili Siemens sranja!
Naše kilave lokalne pruge ne bi podnele da po njima krstarećom brzinom od 30 km/h leti neki od navedenih zapadno-evropskih proizvoda.Uz to,Rus će se PUNO lakše održavati nego prethodno navedeni DMV,uz to,mogao bih se kladiti da će ti ruski DMV saobraćati barem 20 godina duže nego bilo šta sa Zapada.
Konačno jedan pametan potez iz Vrhovne komande u vezi nabavke novih voznih sredstava!!!
Tito,Marks i Engels - Emerson,Lake & Palmer

Čika Jova deci...A Čika Nemanja DVA deci...
Korisnikov avatar
hadzibane

Pridružio se: 04 Feb 2009 21:59

Postod 644 » 06 Mar 2010 12:02

Ciji motor i prenosnik ima rus?
Slika
644

Pridružio se: 27 Feb 2009 01:55

Postod Boris712 » 06 Mar 2010 13:58

MTU ili Cummins motor i Voith prenosnik.
MAN-ovi motori su bolji al sad sta ces.
Boris712 - Moderator
MACOSA baš je bona kad je voza majstor Bora
Korisnikov avatar
Boris712
Moderatori

Pridružio se: 04 Feb 2009 19:30

Postod 644 » 06 Mar 2010 15:08

I po cemu je onda toliko jeftinije odrzavati rusa od simensa?
Ako ovo prodje, i stvarno uzmu rusa, kad bi trebalo prvi da pristignu u vojvodinu?
Slika
644

Pridružio se: 27 Feb 2009 01:55

Postod STORM » 21 Mar 2010 21:03

Pozdrav momci,evo i ja da se priključim pa da se malo prepisujemo,jedva Vas nađoh q/9765

Aj da nastavimo ovu temu:

Nešto su ovi naši se mudro ućutali oko te kupovine,Ruje objavile pobedu??Šta se tu dešava?
Druga nepoznanica je kol'ko koštaju?Nije valjda samo 10 za 28 miliona evra?
Bilo bi lepo da se pošteno trguje,trebaju nam ti vozići i ja sam zdušno navijao da pobedi Metrowagonmash,ali-samo pod koliko -toliko fer uslovima.
Voz je dobar,jak,ima sve potrebne savremene sisteme.RA-V i RA-2 imaju istu mehaniku,nadgradnja je različita.Jedino je problem što RA2(lepši,zašiljeni)nije po UIC tovarnom profilu,nego neki njihov B1,širok je sanduk 3140mm,a naš profil je max.3200mm...

Ajd ispipajte nešto od sindikalaca šta je sa trgovinom.
Ako kaniš pobijediti-nesmiješ izgubiti
Korisnikov avatar
STORM

Pridružio se: 21 Mar 2010 16:50

Postod hadzibane » 22 Mar 2010 13:40

Pozdrav STORM! Drago mi je da si nas /i ovde/našao.Ovde smo se kolonizovali i pobegli sa vrlog nam Railserbia foruma,da napravimo PRAVI železnički forum a ne surogat koji svakodnevno gubi sve više i više na kvalitetu.Gde su im sad moderatori kad korisnici tipa zelsrb,aleksandar92 i još par pacijenata zagušuju bazu sa nepotrebnim otvaranjima već 1463 puta prožvakanih i apsolviranih tema,te sa postovima i konstatacijama kojima nije mesto ni u zabavištu,a kamoli ne na nekada ozbiljnom forumu,kakav je bio RS,razvodnjavaju i rasturaju isti i celu koncepciju na kojoj je bio pravilno zamišljen.

Kao što vidiš i ovde sam branio našu tezu da se nabave ruski DMV i ostajem do kraja pri tome.Sad za vikend upriličiću jednu vožnju sa Rusom od Segedina do Bekeščabe,pa ću iz prve ruke reći kako to fercera.
A što se tiče cinculiranja iz vrhovne komande...Heh,pa to Ti je,druže moj,već viđeno.Bojim se samo da su Rusi kupljeni po IMT sistemu,jerbo za IMT ne bi bilo mesta da su pazarene šminkerice iz Siemensa ili CAF-a.Bojim se da ćemo sa ovom cifrom opet da progutamo govno,ali dao Bog da se varam.
Stvarno,gospodo sindikalci,znate li di je zapelo???Il' da šaljemo mi ove preostale drndobuse na podmlađivanje i babo-devojčenje,pa da nas Bog vidi sa tim sokoćalima u narednih 3-4 godine dok se iste te časne podmlađene starine ne rappadnu kao auto od Draguljčeta.

Korisnikov avatar
hadzibane

Postod STORM » 22 Mar 2010 14:36

Potpuno se slažem u vezi rs-foruma sa tobom i odlukom da se sklonite odande.

Sjajno za nameru da vidiš rusa uživo,jedva čekam da čujem pravu ocenu kako praši ruska mašina.
Ja rekoh ono za sindikalce jer je predsednik nišlija,pa ko velim,neko ga valjda može priupitati šta se dešava s tim poslom,nije red da nas neko non-stop pravi ovcama.

Moje mišljenje,običnog radnika na ŽS je:
Mnogo je propusta učinjeno od kada se ušlo u tu priču.Naime,mislim da se za te jako ozbiljne pare ne može ništa kupovati na "časna reč-naš voz je najbolji"nego su trebali upriličiti neke probne vožnje pa da Pera,Đura ili ko već send i to proba q/bz4b ,pa da opet neki mekaniken vidi kakav je pristup sklopovima,i sl.Nakon toga i još onoga što po redu irasporedu pripada u oozbiljnom poslu trebalo je odabrati voz,ili ići na direktnu pogodbu gde može da se nešto i "iskamči"povoljnije.

U prošlom postu sam napisao nešto u vezi gabarita.Zašto?Zato što sam se setio kad smo vozili 812-301 od Beograda dole,da nam je stepenište kačilo s unutrašnje strane(ne po visini)za visoke perone,štrčalo je max.5cm van sanduka,te su morala biti demontirana.Rus je širok 3140mm a šinobus 3000mm?Kako ćemo znati može li on tutnjati ovde kad nije nikad proban ovuda?

A što se tiče drndobusa,naježio sam se kad sam u Železničkom zabavniku poznatijem kao Pruga pročitao na 2.strani da neko spominje "revitalizaciju"šinobusa q/4etzzz ...Pa da li je normalan čovek mogao da odvali veću glupost?Za pare koje su skrkane u tu nevolju od 300 podserije mogle su se opraviti bar 3-4 Makose ili kupiti 5-6 Šveđana a ne zamlaćivati se s pravljenjen pite od g....a
Korisnikov avatar
STORM

Postod hadzibane » 22 Mar 2010 14:52

Ma.jaooo...Kad se setim jedne pričice koja je u više navrata i iz više izvora proverena,naježim se;
Naime,kad su Hrvati išli da kupe polovne 710 od SJ,Švedi su ih uveli u halu u Kalmaru i rekli:Ovde ima cca 90 kola na prodaju,BIRAJTE!!!".Kupiše 36 kola maltene za džabe,a sad ih u Bjelovaru skockavaju,ugrađuju klime u putnički prostor,modifikuju,a mi pravimo pitu od govana sa madernizovanim drndobusima...Strašno.Potpuno bačene pare!Onaj koji je to naredio da se radi trebao bi da visi jajima nadole sa jarbola za zastavu ispred vrhovne komande!!!
E sad...Za gabarite...pa kad ga vidim i premerim/DA,nosim petometar sa sobom i hoću da ga premerim i nacrtam!/onda ću znati da li je Rus problem za naše gabarite i vrle pruge po Vojvodini,ili će i njega neki Pikaso morati u depoima Zrenjanin i Kikinda ukrajati u naše "standarde"...Naravno i vožnja uz razgovor sa osobljem MAV-a neće izostati.
A od direktne pogodbe,očito,nije moglo biti ništa jer se tu ne pogađaju direktno parametri IMT i ostali "vrlo važni momenti".
Ali,dao Bog,pa da vidimo i ove naprave kod nas na našim (pre)brzim prugama.

Korisnikov avatar
hadzibane

Postod STORM » 31 Mar 2010 16:34

Novi Železnički zabavnik baca malo svetla na ovu misterioznu nabavku...Vele da su pregovori pred kraj i da će se početkom aprila znati sve,jer su naši išli u Rusiju a i braća Rusi su bili ovde.
Na slici je reljsavoj avtabus RA2,o njemu se radi,a sad ćemo videti ko će koga da zahebe i koliko će ovi naši "iskamčiti"za ceo iznos kredita.Koliko sam ja razumeo,može biti i neki veći broj garnitura.

Ajd,još malo,pomozi Bože da se ti pregovori srećno privedu kraju
Korisnikov avatar
STORM

Sledeća

Povratak na Motorni vozovi i kola