Srbija kupuje 15 višesustavnih lokomotiva kreditom EBRD-a

Sve o lokomotivama na ŽS kao i sa drugih uprava.

Re: Srbija kupuje 15 višesustavnih lokomotiva kreditom EBRD-a

Postod 461 - 102 » 01 Mar 2011 01:05

Mixa je napisao:Ja sad upadam potpuno neupucen u celu pricu ali moram da pitam, a zasto se program lokomotiva MIN Nis nigde ne pojavljuje? Jel su im toliko lose lokomotive ili je nesto drugo u pitanju?
Ja se uvek trudim da forsiram domace proizvode ukoliko to nije na ustrb kvaliteta naravno, zato me i zanima...
Razumem potrebu za visesistemskim lokomotivama ali i one stare su isle u HR na remont umesto u MIN koji je isto to mogao da odradi za manje pare...

Mi bi smo vec jednom trebali da kupimo nove lok a MIN sad samo remontuje...a nzm ni da li je MIN nekad i pravio el lok vece snage a za visesistemske i da nepricamo...a kad je rec o kvalitetu po meni je MIN bolji od Reloca ali ipak Koliko para toliko muzike.. :stop: :stop: :stop:
461 - 208
Korisnikov avatar
461 - 102

Pridružio se: 27 Jul 2010 17:58

Postod rasha » 01 Mar 2011 11:07

Mogli bi da od OSE-a kupimo njihove Eurosprintere, pošto njima više ne trebaju :đavo:
Korisnikov avatar
rasha

Pridružio se: 29 Sep 2010 20:45

Postod hadzibane » 01 Mar 2011 13:45

rasha je napisao:Mogli bi da od OSE-a kupimo njihove Eurosprintere, pošto njima više ne trebaju :đavo:

Otkud to da im ne trebaju??!
Tito,Marks i Engels - Emerson,Lake & Palmer

Čika Jova deci...A Čika Nemanja DVA deci...
Korisnikov avatar
hadzibane

Pridružio se: 04 Feb 2009 21:59

Postod Boris712 » 01 Mar 2011 17:43

Pa OSE je maltene ukinula sav saobracaj. Ali ne verujem da ce se oytarasiti njih, jer one zajedno sa dizel verzijama takozvanog sprintera ce da posluzuju ono sto je ostalo, a pre ce ALCO da leti nego ti sprinteri.
Boris712 - Moderator
MACOSA baš je bona kad je voza majstor Bora
Korisnikov avatar
Boris712
Moderatori

Pridružio se: 04 Feb 2009 19:30

Postod Mixa » 01 Mar 2011 22:47

461 - 102 je napisao:...a nzm ni da li je MIN nekad i pravio el lok vece snage a za visesistemske i da nepricamo...a kad je rec o kvalitetu po meni je MIN bolji od Reloca ali ipak Koliko para toliko muzike..

Proizvodnu listu MIN-a sam nasao na http://www.minholding.rs/sr/zel_program/lokomotive.html
Sad ne znam koliko odgovaraju po snazi.....
Korisnikov avatar
Mixa

Pridružio se: 01 Jan 2010 19:29

Postod 461 - 102 » 02 Mar 2011 00:25

pa eto sve ti tu pise....oni nikad nisu ni konstruisali ni napravili elektro....a i ko sto sam ti napisao nama trebaju te visesistemske a to je za nase proizvodjace spansko selo... :pst:
ma dace bog uzecemo Taurus...
461 - 208
Korisnikov avatar
461 - 102

Pridružio se: 27 Jul 2010 17:58

Postod hadzibane » 02 Mar 2011 11:12

Da,daaa...Uzećemo Taurus ako ga poradi nas ponovo počnu proizvoditi...(što me,na koncu,ne bi ni začudilo)...
Tito,Marks i Engels - Emerson,Lake & Palmer

Čika Jova deci...A Čika Nemanja DVA deci...
Korisnikov avatar
hadzibane

Pridružio se: 04 Feb 2009 21:59

Postod rasha » 02 Mar 2011 14:28

Za OSE-e sam se šalio, ne verujem ni ja da će ih prodavati. Ipak je redukcija saobraćaja privremena i deo je programa finansijskog oporavka po kojem bi korak po korak trebalo vraćati u saobraćaj vozove.

Mislim da bi čak u ovom trenutku najbolji potez bio uzeti Taurusa, zato što je pouzdana lokomotiva, svi ga u okruženju imaju (evo i MŽ je dogovorio iznajmljivanje jednog SŽ Taurusa), i pošto se sada Siemens baca na novu generaciju lokomotiva, Taurusu kao nešto starijem proizvodu, vrlo moguće, može i malo cena da padne..
Korisnikov avatar
rasha

Pridružio se: 29 Sep 2010 20:45

Prethodni

Povratak na Lokomotive