Iskustva sa BNSF zeleznice (USA)

Akcenat na ostale železnice u okruženju Srbije

Re: Iskustva sa BNSF zeleznice (USA)

Postod jz441 » 03 Apr 2010 06:28

Da vidite gde idemo na odmor u obrtnom mestu... Zeleznice ovde nemaju svoje hotele. Svakih 5 godina BNSF raspise tender u obrnom mestu, i sa hotelom koji ima najpovoljniju cenu potpise ugovor. Po kolektivnom ugovoru, hotel mora da zadovolji neke minimalne kriterije... Ne sme da bude blizu pruge, da bi se osoblje moglo odmoriti bez buke, mora da ima klimu, kablovsku TV, frizider, mikro-talasnu, internet i naravno da bude cisto i uredno.

Par slika hotela... Ima 2 zgrade, a izmedju bazen. Slikano iz druge zgrade sa sprata:

Slika

Ovde nemam sta objasnjavati osim da imamo bez-zicni internet odake vam pisem. Ovde se bolje naspavam nego kod kuce.

Slika

Slika

Svaka soba ima svoje kupatilo i WC...

Slika

Slika

Kombi nam ide svakih 20 min do i od terminala... Stanica je 10 min od hotela.

Slika
Korisnikov avatar
jz441

Pridružio se: 08 Maj 2009 22:44

Postod zagi988 » 31 Maj 2010 00:55

kaj se to vidi na maloj haubi kod tih velkih EMD loksa tipa Dash9 i to...taj neki poklopac nečega...od čega je to?
Moji željeznički filmići
drstoka je napisao:_ebo ih V8 motor :roll:
Korisnikov avatar
zagi988
Moderatori

Pridružio se: 16 Mar 2010 00:39

Postod 2041024 » 31 Maj 2010 12:56

Šta drugo reči nego još jednom BRAVO EDY q/5565z q/5565z !!!! Još jednom si me oduševio svojim putopisom, pratim te na svim forumima, i svaki put me ostaviš bez daha, jer kod vas to tako svemirski izgleda, za razliku od ovog našeg kaosa, ali nadamo se i težimo ka boljemu!!! Puno pozdrava iz jednog malog hrvatskog gradića Bjelovara!!! ))-)
2041024

Pridružio se: 19 Maj 2010 16:02

Postod sasa013 » 26 Okt 2010 21:35

Uffff koga da ubijem da dodjem tamo da vam perem prozore na masinama.
sasa013

Pridružio se: 04 Feb 2009 23:07

Postod 461 - 102 » 26 Okt 2010 22:04

NO COMENT :majmun: :majmun: :majmun: :majmun: :majmun: :majmun: :majmun:
461 - 208
Korisnikov avatar
461 - 102

Pridružio se: 27 Jul 2010 17:58

Postod IIIALEKSANDARIII » 27 Okt 2010 00:39

Odlicna reportaza.
Malo BNSFu sto sam saznao od Edy-ja.

BNSF ima dane kada rodbina i prijatelji dolaze u depo i razgledaju lokomotive... i organizuje specijane vozove samo za rodbinu zaposlenih,takav voz je i vozio nas prijatelj Edy.

Edy kad budete imali vremena napisite kako vi postupate u odredjenim situacijama kao sto ste meni pricali. Mnogi ne znaju a zanimljivo je.

Prilikom prelaska neobezbedjenog PP voz se zaustavlja,pomocnik rucnim signalima ga vodi preko PP i zvucni signali u kombinaciji dva dugacka, jedan kratak i jedan dugacak + zvono.

Stoj-Ako ides pravo-jedna mirna zuta ili zuta sa crvenom ispod a u skretanje, mirno crveno sa mirnim zutim ispod (to ne vazi na istocnoj obali, samo zapande zeleznice)
Na BNSF mozes da prodjes pored zutog sa 40 mph max, i odmah moras da smanjis brzinu na 30 mph, i naravno dalje usporavas jer ocekujes. STOJ Na vecini drugih zeleznica oprezno je 30

Na BNSF dobijes predsignal trepcuce zuto, sto znaci da kod sledeceg signala ocekujemo "oprezno", sto se ovde zove "Approach"
Korisnikov avatar
IIIALEKSANDARIII
Moderatori

Pridružio se: 09 Avg 2010 14:19

Prethodni

Povratak na Ostale železnice u okruženju